تلگرام بازار ورزش

ROME - NOVEMBER 14: Mauro Matias Zarate of SS lazio celebrates the victory after the Serie A match between SS Lazio and SSC Napoli at Stadio Olimpico on November 14, 2010 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

حق پخش داخلی سری آ به مزایده گذاشته می‌شود

بازار ورزش: سازمان لیگ سری آ ایتالیا در ماه ژانویه یک مزایده برای فروش بسته حقوق پخش تلویزیونی داخلی این مسابقات برگزار می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری ایتالیایی آنسا، کمیته حقوق تلویزیونی سازمان لیگ سه‌شنبه گذشته در یک نشست تصمیم گرفت که این حقوق را چهارم ژانویه به مزایده بگذارد. در این مزایده پنج بسته حقوقی مختلف عرضه خواهد شد و هر کس می‌تواند پیشنهاد قیمتی خود را برای هر یک از این پنج بسته تا ۲۲ ژانویه ارائه دهد.

 

این برای دومین بار است که سازمان لیگ ایتالیا برای فروش حقوق پخش داخلی مسابقات سری آ مزایده می‌گذارد. مزایده قبلی به دلیل اینکه گروه رسانه‌ای مدیاست از شرکت در آن خودداری کرده بود و سایر پیشنهادها نیز انتظارات را برآورده نکرده بود.

 

مدیاست در مزایده قبلی در اعتراض به روند فروش و برگزاری مزایده این حقوق شرکت نکرده بود. این رسانه مدعی بود که شرایط مزایده به نفع شبکه پولی اسکای برگزار می‌شود.

 

سازمان لیگ ایتالیا در یک مزایده جداگانه در ماه اکتبر حقوق پخش تلویزیونی بین‌المللی مسابقات سری آ از فصل ۱۹-۲۰۱۸ تا ۲۱-۲۰۲۰ را به فروش رساند. در آن مزایده پیشنهاد مشترک آژانس بازاریابی آی‌ام‌جی و شبکه دولتی «رای» به قیمت ۱٫۱ میلیارد یورو برنده شد. در حالی که آی‌ام‌جی حقوق پخش جهانی سری آ را صاحب شد، شبکه «رای» بسته حقوقی پخش مسابقات به زبان ایتالیایی در جوامع ایتالیایی در خارج از کشور‌ را در اختیار گرفت. به گفته سازمان لیگ ارزش سالیانه حقوق پخش بین‌المللی مسابقات سری آ ۳۷۱ میلیون یورو است.BAZAR VARZESH