تلگرام بازار ورزش

عکس: خبرگزاری فرانسه

باارزش‌ترین قراردادهای نام‌گذاری استادیوم

بازار ورزش: قرارداد هواپیمایی اتحاد با منچسترسیتی برای خریداری حق نام‌گذاری استادیوم این باشگاه با پرداخت سالیانه ۱۷,۱ میلیون یورو گران‌ترین قرارداد است.

 

نکته قابل توجه مبلغی بالایی است که مالک مشترک منچستر سیتی و اتحاد که امیرنشین ابوظبی است، بابت خرید حقوق نام‌گذاری استادیوم پرداخته‌اند. منچستر سیتی همواره از سوی یوفا متهم شده که کمک نقدی مالک خود را در قالب قراردادهای اسپانسرینگ می‌پردازد و مقررات مالی «فایننشال فیرپلی» را دور می‌زند.

 

 

نکته قابل توجه دیگر حضور دو باشگاه ترکیه‌ای در میان پنج قرارداد باارزش فروش حقوق نام‌گذاری استادیوم است. باشگاه‌های ترکیه از این منبع درآمدی که در اقتصاد ورزش نسبتاً جدید است، به خوبی بهره می‌گیرند.

 

نکته مهم دیگر بلندمدت بودن این قراردادهای فروش حقوق نام‌گذاری استادیوم است. کوتاه‌ترین قرارداد مربوط به توافق گروه چینی واندا با اتلتیکو مادرید است که شش ساله است. بقیه توافق‌ها بالای ۱۰ سال مدت دارند. در بازاریابی ورزشی، قرارداد اسپانسرینگ اصولاً برای اینکه به اهداف مورد نظر بازاریابی برسد باید بلندمدت باشد. این نکته در خریدن نام ورزشگاه مهم‌تر است.BAZAR VARZESH