تلگرام بازار ورزش

جریمه میلیونی بارسا و رئال

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا طی حکمی برخورداری چهار باشگاه اسپانیایی از جمله بارسلونا و رئال مادرید از تخفیف مالیاتی را خلاف قانون تشخیص داد و آنها را به بازپرداخت میلیون‌ها یورو به عنوان بخشی از مالیات معوقه ۲۰ سال اخیر خود محکوم کرد.

 

به گزارش یورونیوز، چهار باشگاه اسپانیایی بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیک بیلبائو و اوساسونا که به صورت شرکت با مسئولیت محدود فعالیت می‌کنند در ۲۰ سال اخیر از برخی معافیت‌های مالیاتی استفاده کرده‌اند که مستحق آن نبوده‌اند. این چهار باشگاه برخلاف دیگر باشگاه‌های فوتبال در اسپانیا، پنج درصد مالیات کمتری پرداخت کرده‌اند و از نوعی معافیت مالیاتی استفاده می‌کردند که در خصوص باشگاه‌های غیرانتفاعی فوتبال صدق می‌کند.

این در حالیست که این باشگاه‌ها هم مثل سایر باشگاه‌های فوتبال اسپانیا باید ۳۰ درصد مالیات پرداخت می‌کردند.

 

حالا طی حکمی که دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ صادر کرده حکم سال ۲۰۱۶ کمیسیون اتحادیه اروپا در خصوص محکومیت این باشگاه‌ها تایید شده است.

 

این چهار باشگاه فوتبال با مراجعه نزد دیوان دادگستری خواهان بازنگری در حکم صادر شده در کمیسیون اروپا شده بودند. اما این دیوان هم با تایید حکم کمیسیون دستور داد رئال مادرید، بارسلونا، اوساسونا و بیلبائو هر یک کسری مالیات این ۲۰ سال را تا سقف ۵ میلیون یورو پرداخت کنند. مبلغ دقیق مربوط به هر باشگاه را مسئولان مربوطه در دولت اسپانیا مشخص خواهند کرد.BAZAR VARZESH