تلگرام بازار ورزش

عکس: رویترز

لایپزیگ با ۸۵۰۰ تماشاچی در آغاز بوندس‌لیگا

بازار ورزش: باشگاه ار.ب. لایپزیگ به عنوان اولین باشگاه آلمانی اجازه یافته است تا در پاندمی کرونا در اولین بازی خانگی فصل جدید بوندس‌لیگا در ۲۰ سپتامبر مقابل ماینس، در استادیوم ۴۲ هزار نفره‌اش با ۸۵۰۰ تماشاچی این مسابقه را برگزار کند. اداره بهداشت شهر لایپزیگ، در ایالت زاکسن آلمان، با طرح این باشگاه برای برگزاری مسابقه با تماشاچی موافقت کرد.

 

شهردار شهر لایپزیگ با تاکید بر این که پاندمی کرونا هنوز تمام نشده است، گفت با وجود این مردم باید بتوانند با رعایت نکات بهداشتی به زندگی روزمره‌شان برگردند.

 

این ۸۵۰۰ بلیت به قید قرعه از بین ۲۲ هزار دارنده بلیت‌های فصل انتخاب می‌شود. استفاده از ماسک در کل فضای ورزشگاه و زمان‌بندی ورود تماشاگران به استادیوم از مقررات کلیدی این طرح هستند.

 

با موافقت اداره بهداشت لایپزیگ با برگزاری بازی با تماشاچی در این شهر، فشار بر سازمان لیگ فوتبال آلمان و نهادهای بهداشت سایر ایالت‌ها هم افزایش پیدا کرده است. سازمان لیگ آلمان یک طرح ۴۰ صفحه‌ای برای برگزاری بازی باتماشاگر ارائه کرده بود، اما این طرح هنوز مورد موافقت مقامات قرار نگرفته است. دولت فدرال آلمان توصیه کرده بود که حداقل تا پایان ماه اکتبر هیچ مسابقه‌ای در بوندس‌لیگا با تماشاچی برگزار نشود، اما در نظام فدرال آلمان دولت‌های محلی اختیار کامل دارند. با توجه به نرخ نسبتاً پایین مبتلایان جدید در ایالت زاکسن، اداره بهداشت لایپزیگ با این طرح موافقت کرده است.BAZAR VARZESH