تلگرام بازار ورزش

هشت‌ مدیر فدراسیون بابت قرارداد ویلموتس به دادسرا می‌روند

 

بنا بر گزارش خبرگزاری‌ها هشت‌ نفر از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در پرونده قرارداد مارک ویلموتس، سرمربی پیشین تیم‌ ملی فوتبال مردان، توسط سازمان بازرسی کل کشور به دادسرا فرستاده شده‌ است.

 

مهدی تاج، رئیس فدراسیون، و نیز؛ حیدر بهاروند، لیلا صوفی‌زاده، محمود اسلامیان، کاظم طالقانی، هدایت ممبینی، محمود شیعی و فریدون اصفهانیان، که همگی عضو هیات رئیسان فدراسیون فوتبال‌اند و امضایشان پای قرارداد ویلموتس است. علی کفاشیان، به علت محرومیت در آن مقطع زمانی از حضور در فوتبال و در نتیجه امضا نکردن این سند به همراه این هشت نفر به دادسرا نمی‌رود.

 

سازمان بازرسی‌ کل کشور اعلام‌ کرده در پیوند با «قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس، سرمربی پیشین تیم‌ ملی‌ فوتبال مردان، این پرونده هشت‌ نفر به اتهام «اهمالی‌ که به ایجاد دِین برای فدراسیون و واردآمدن خسارت به اموال دولتی و حقوق عمومی و تضییع آن‌ها منجر شده»، به دادستانی تهران فرستاده شده است.

 

فیفا هفته گذشته سرانجام فدراسیون فوتبال ایران را به پرداخت ۶,۲ میلیون یورو در پرونده مربوط به شکایت مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال محکوم کرد.

 

ویلموتس در پنج‌ماه حضور در ایران، با تیم‌ملی فوتبال مردان ایران، در چهاربازی بازی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، به عراق و بحرین باخت و کامبوج و هنگ‌کنگ را برد اما بابت نگرفتن طلب‌های‌اش از فدراسیون ایران شکایت کرد.BAZAR VARZESH