تلگرام بازار ورزش

تصمیمات یوفا درباره لیگ قهرمانان و لیگ اروپا

بازار ورزش: بر اساس تصمیم اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در مورد چگونگی به پایان رساندن مسابقات این فصل، بازی‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا به صورت دو تورنمنت در پرتغال و آلمان برگزار خواهند شد.

 

بر اساس تصمیم کمیته اجرایی یوفا بازی‌های باقیمانده دور برگشت از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان در تاریخ‌های ۷ و ۸ آگوست (۱۷ و ۱۸ مرداد) برگزار خواهد شد. هنوز تصمیم‌گیری نشده که تیم‌ها در این مرحله در خانه خود از حریف میزبانی خواهند کرد یا خیر. ممکن است بازی‌های برگشت این دور در کشور پرتغال برگزار شود، این در حالی است که تیم‌های پاری‌سن‌ژرمن، آتالانتا، اتلتیکومادرید و لایپزیگ با حذف رقبای خود صعودشان به مرحله یک‌چهارم نهایی را قطعی کرده‌اند.

 

چهار بازی مرحله یک‌چهارم نهایی هم در تاریخ‌های ۱۲ تا ۱۵ آگوست (۲۲ تا ۲۵ مرداد) بهدبه صورت تورنمنت در استادیوم‌های دالوز و ژوزه آوالاده واقع پرتغال برگزار خواهد شد. بازی‌های نیمه‌نهایی هم در تاریخ‌های ۱۸ و ۱۹ آگوست (۲۸ و ۲۹ مرداد) برگزار می‌شود و در تاریخ ۲۳ آگوست (۲ شهریور) هم دیدار فینال در ورزشگاه دالوز برگزار خواهد شد.

 

تمامی بازی‌های باقیمانده لیگ قهرمانان به صورت تک‌حذفی برگزار خواهد شد و در صورت تساوی در وقت قانونی بازی، دو وقت اضافه و ضربات پنالتی برنده بازی را تعیین خواهد کرد. قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز در تاریخ ۱۰ جولای (۲۰ تیر) در مقر اتحادیه فوتبال اروپا واقع در شهر نیون سوئیس برگزار خواهد شد.

 

میزبانی دیدار فینال این فصل لیگ قهرمانان به استانبول داده شده بود که با تصمیم جدید یوفا، استانبول میزبان فینال فصل آینده این رقابت‌ها خواهد بود و میزبانی شهرهای دیگر نیز به ترتیب یک سال به عقب افتاد که بر این اساس استانبول فینال ۲۰۲۱، سن‌پترزبورگ فینال ۲۰۲۲، مونیخ فینال ۲۰۲۳ و ومبلی فینال ۲۰۲۴ لیگ قهرمانان اروپا را میزبانی خواهند کرد.

 

لیگ اروپا در آلمان

 

بازی‌های باقیمانده لیگ اروپا نیز به صورت تک‌بازی در کشور آلمان و در شهرهای کلن، دویسبورگ، دوسلدورف و گلزنکریشن برگزار خواهد شد.

 

یوفا همچنین تأیید کرد تمامی ۱۲ شهری که به عنوان میزبان بازی‌های یورو ۲۰۲۰ انتخاب شده بودند، با تعویق یک‌ساله این مسابقات، در سال ۲۰۲۱ همچنان میزبان برگزاری این مسابقات خواهند بود.

 

همچنین قرار شد بازی‌های مرحله انتخابی رقابت‌های فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا از تاریخ ۸ آگوست (۱۸ مرداد) به صورت تک‌بازی شروع شود. بازی‌های مرحله پلی‌آف اما همچنان به صورت دو بازی رفت و برگشت انجام خواهد شد.

 

بازهای مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا هم در تاریخ ۲۰ و ۲۱ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) آغاز و در تاریخ‌های ۸ و ۹ دسامبر (۱۸ و ۱۹ آذر) به پایان خواهد رسید.BAZAR VARZESH