تلگرام بازار ورزش

فیسبوک، حق پخش تلویزیونی لیگ برتر انگلیس را خرید

در حالی که بزرگ‌ترین تهیه‌کننده‌های محتوای ورزشی در جهان رقابتی تنگاتنگ و میلیاردی برای گرفتن حق پخش مسابقات فوتبال دارند، فیسبوک با کنار زدن BeIn اسپرتس، فاکس اسپرتس و اسکای اسپرتس، پرمخاطب‌ترین مسابقات فوتبال را در شرق آسیا کاور می‌کند

 

بازار ورزش: فیسبوک، غول رسانه‌های اجتماعی جهان طی توافقی با لیگ برتر انگلیس، حق پخش مسابقات این لیگ را برای پخش در کشورهای کامبوج، تایلند، ویتنام و لائوس برای مدت ۳ سال به ارزش ۲۳۰ میلیون یورو خرید.

 

در حالی که اسکای اسپرتس و BT اسپرت حق پخش مسابقات لیگ برتر انگلیس را در داخل این کشور در اختیار دارند و بابت آن علاوه بر این که به سودی بیکران می‌رسند، مبلغ هنگفتی به اتحادیه لیگ برتر پرداخت می‌کنند، این فیسبوک بود که در رقابت با سایر تلویزیون‌های بزرگ موفق شد حق پخش مسابقات این لیگ پرهیجان و البته پرطرفدار را بخرد.

 

این در حالی است که بازار ورزش پیشتر گزارش داده بود آمازون، غول امریکایی در صنعت خرده‌فروشی آنلاین با خرید حق پخش ۲۰ مسابقه لیگ برتر از سال ۲۰۱۹، که مصمم است تا در ورزش فعال‌تر شود. بریتانیا هم برای آمازون بازار مهمی است و از طریق فوتبال علاوه بر کسب درآمد مستقیم از طریق پخش آن می‌تواند فروش بیشتری از طریق وبسایتش داشته باشد.

 

حالا فیسبوک هم نشان داده ورود به تمام عرصه‌های تجارت الکترونیک، مانند آنچه مدیران آمازون به آن می‌اندیشند، برایش اهمیت دارد.

 

البته این اولین باری نیست که فیسبوک وارد بازار پخش فوتبال می‌شود. پیشتر این کمپانی حق پخش مسابقات لالیگا و لیگ ملی امریکا (MLS) را نیز خریده بود و در ساخت مستندهای ورزشی فعال بود. این کمپانی قصد دارد مستندی از کریستیانو رونالدو هم بسازد.BAZAR VARZESH