تلگرام بازار ورزش

جزییات استادیوم ۴۰۰ میلیون یورویی رئال مادرید

اگر توافقات نهایی با شهرداری مادرید و دادگاه این شهر انجام شود، تا سال ۲۰۲۰ مادرید به یک شاهکار معماری و یک مرکز تجارت پررونق جدید آراسته می‌شود که فلورنتینو پرس، رییس منتخب باشگاه فوتبال رئال مادرید آن را « نماد آوانگارد معماری» شهر می‌نامد.

اواخر سال ۲۰۱۶ رئال مادرید اعلام کرد از تابستان پیش رو استارت ساخت استادیوم جدید این باشگاه با هزینه ۴۰۰ میلیون یورو (۴۴۱ میلیون دلار) می‌خورد. طبق اعلام این باشگاه، ورزشگاه تاریخی «سانتیاگو برنابئو» پس از پایان فصل جاری فوتبال نوسازی شده تا تابستان ۲۰۲۰ آماده بهره‌برداری می‌شود.

به این ترتیب سانتیاگو برنابئو با ظاهری نقره‌فام مجهز به سقف اتوماتیک فوق پیشرفته خواهد شد و غیر از تغییرات اساسی در ساختار جایگاه هواداران، رختکن و… هتل فوق لوکس، پارکینگ عمومی مجهز، مرکز تجاری و اداری بزرگ و موزه جدید باشگاه به امکانات استادیوم باارزش‌ترین باشگاه جهان افزوده خواهد شد.

هرچند در شروع این پروژه در تابستان جاری جای شکی باقی نمانده است، رییس باشگاه رئال مادرید همچنان با شهرداری مادرید در کش و قوس است.

رئال مادرید از سال ۲۰۱۴ در صدد مدرنیزاسیون سانتیاگو برنابئو بود اما همواره به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالیاتی، ترافیک شهری، تامین امنیت و… با ممانعت شهرداری و دادگاه مادرید مواجه می‌شد.

حال اما به شرط اضافه نشدن حتی یک صندلی به جایگاه تماشاگران (سانتیاگو برنابئو ۸۱ هزار و ۴۴ نفر گنجایش دارد) احداث یک پارکینگ با گنجایش بالا و قابل استفاده در تمام روزهای هفته برای عموم مردم و البته راه‌اندازی یک تجارتخانه فعال جواز ساخت این استادیوم صادر شده است. این مرکز تجارت قرار است بعد از خیابان گران‌ویا، به دومین قطب تجاری و اقتصادی مادرید بدل شود و در عوض شهرداری مادرید هم به رئالی‌ها اجازه داده است برای جبران هزینه سنگین نوسازی سانتیاگو برنابئو، از کل فضای بیرونی استادیوم جدید خود جهت تبلیغات محیطی استفاده کند.

از این رو پرس هم احتمال داده ضمن حفظ نام سانتیاگو برنابئو برای استادیوم جدید، یک پسوند یا پیشوند تبلیغاتی نیز به آن اضافه شود. قرار است شرکت اماراتی International Petroleum Investment Company با نام اختصاری IPIC در تامین هزینه‌های ساخت استادیوم به رئال مادرید کمک کند و از این رو بیش از همه احتمال می‌رود طی ۳ فصل آینده IPIC به نام سانتیاگو برنابئو افزوده شود.

پرس می‌گوید برای اجرای این پروژه غول آسیا نیازی به اشغال زمین اضافی نیست:«ما قصد داریم بخش اداری خود را به زمین تمرین باشگاه در والدبِباس ببریم. به این ترتیب ۸ هزار متر مربع خالی می‌شود. ۱۰ هزار متر هم در مرکز تجاری کنونی وجود دارد که تخریب خواهد شد. بیش از ۵ هزار متر از زمین ورزشگاه هم خالی و بلااستفاده است. برای همین نیازی به زمین اضافی برای ساخت و ساز نداریم.»

 

 دیدگاهی وجود ندارد. شما می‌توانید از طریق فرم ذیل، اولین دیدگاه این نوشته را درج کنید. 👇

نظر خود را بنویسید

شما باید برای ارسال دیدگاه به این نوشته در سایت یا بلاگ وردپرس ثبت نام کرده باشید

BAZAR VARZESH