تلگرام بازار ورزش

منبع عکس

اینتر و پیرلی جدا می‌شوند؟

بازار ورزش: به گزارش روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت، باشگاه اینتر میلان به دنبال درآمدزایی بیشتر از اسپانسرهایش است و احتمالا از سال ۲۰۲۱ دیگر با کمپانی پیرلی به عنوان اسپانسر اصلی خود همکاری نمی‌کند.

 

کمپانی تایرسازی پیرلی که دفتر مرکزی آن در میلان ایتالیا قرار دارد، از فصل ۹۶-۱۹۹۵ همکاری خود را با باشگاه اینتر آغاز کرد و اکنون حدود ۲۵ فصل است که این همکاری ادامه دارد.

 

باشگاه اینتر از پیرلی به عنوان مهمترین اسپانسر خود، سالانه ۱۲ میلیون یورو درآمد دارد اما تلاش می‌کند این درآمد در سال آینده به حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون یورو افزایش یابد.

 

این تلاش برای افزایش درآمد سال آینده باشگاه اینتر در حالی رخ می‌دهد که حدود هفت ماه پیش، باشگاه یوونتوس در مذاکراتش با شرکت خودروسازی جیپ توانسته بود مبلغ قرارداد اسپانسرینگ سال جاری خود را از ۱۷ میلیون یورو به ۴۲ میلیون یورو افزایش دهد. این درآمد حدود ۳٫۵ برابر درآمد کنونی باشگاه اینتر از کمپانی پیرلی است.

 

مارکو ترونکِتی پِروِرا، مدیر عامل کمپانی پیرلی، در این باره به گاتزتا گفته پیرلی همچنان به عنوان اسپانسر در باشگاه اینتر فعالیت خواهد کرد اما مشخص نیست این فعالیت در چه سطحی ادامه پیدا خواهد کرد.

 

منابع خبری احتمال می‌دهند پیرلی همکاری خود با اینتر را به صورت تبلیغات روی لباس تمرینی این باشگاه ادامه دهد.

 

پیشتر کوریره دلاسرا گزارش داده بود باشگاه اینتر و پیرلی بر سر قراردادی جدید و افزایش درآمد باشگاه در حال مذاکره هستند و از گروه املاک اِورگرانده چین نیز به عنوان یکی از نامزدهای اسپانسری احتمالی باشگاه به جای پیرلی نام برده بود.

 

این روزها البته نام سامسونگ نیز در کنار گروه چینی به چشم می‌خورد و این دو شرکت رقابت بر سر جایگزینی پیرلی بر پیراهن اینتر میلان را آغاز کرده اند.BAZAR VARZESH