تلگرام بازار ورزش

درآمد تلویزیونی لالیگا بیش از دو میلیارد یورو

بازار ورزش: درآمد تلویزیونی دو دسته اول لیگ فوتبال اسپانیا تا پایان این فصل به احتمال زیاد از مرز دو میلیارد یورو عبور خواهد کرد. این پیش‌بینی روز سه‌شنبه در جلسه مجمع عمومی لالیگا اعلام شد.

 

فروش حقوق پخش تلویزیونی مسابقات لالیگا با تصویب دولت اسپانیا به منظور کاهش نابرابری، از سال ۲۰۱۵ به صورت متمرکز توسط سازمان لیگ فروخته و میان باشگاه‌ها توزیع می‌شود.

 

بزرگ‌ترین مشتری حقوق تلویزیونی بازی‌های لیگ اسپانیا شرکت رسانه‌ای مدیاپرو است که سالی ۱٫۱۴ میلیارد یورو به لالیگا می‌پردازد. شرکت مخابرات «تلفنیکا» نیز برای پخش مستقیم لالیگا سالی ۹۸۰ میلیون یورو پرداخت می‌کند.

 

آمار جدید درآمد تلویزیونی لالیگا یک هفته بعد از آن منتشر شد که خاویر تباس رییس سازمان لیگ، تهدید کرده بود که از فدراسیون فوتبال اسپانیا به دلیل تغییر تاریخ بازی ال‌کلاسیکو میان بارسلونا و رئال مادرید در بارسلون از ۲۶ اکتبر به ۱۸ دسامبر شکایت خواهد کرد. تصمیم به تعویق این بازی به دلیل تداوم ناآرامی‌های پایتخت کاتالونیا گرفته شد. اما سازمان لالیگا حالا ادعا می‌کند که این تغییر تاریخ روی درآمدهای بین‌‌المللی‌اش تاثیر می‌گذارد.BAZAR VARZESH