تلگرام بازار ورزش

سرنا ویلیامز پردرآمدترین ورزشکار زن جهان

بازار ورزش: در تازه‌ترین رده‌بندی پردرآمدترین ورزشکاران زن جهان که نشریه فوربس هر سال منتشر می‌کند، سرنا ویلیامز تنیس‌باز ۳۷ ساله آمریکایی برای چهارمین سال پیاپی در صدر قرار دارد.

 

بر اساس برآورد فوربس، ویلیامز در سال معادل ۲۶٫۱ میلیون یورو درآمدش است. این درآمد مجموع درآمدها و جوایز نقدی ورزشی و درآمدهای تجاری است. دو سال پیش نیز درآمد ویلیامز ۲۷ میلیون دلار بود

 

نکته قابل توجه رده‌بندی پردرآمدترین ورزشکاران زن این است که ۱۱ نفر اول همگی تنیس‌باز هستند. بعد از ویلیامز، نائومی اوزاکا ستاره جدید ۲۱ ساله ژاپنی تنیس قرار دارد که قهرمان مسابقات اوپن آمریکا و اوپن استرالیا است.

 

اولین ورزشکار غیرتنیسی در این رده‌بندی الکس مورگان ستاره فوتبال آمریکا است که کل درآمدش در سال معادل ۵٫۱۸ میلیون یورو است.

 

البته در مقایسه با ورزشکاران مرد، درآمد زنان همچنان بسیار پایین‌تر است. پردرآمدترین ورزشکار مرد در رده‎بندی فوربس لیونل مسی فوق‌ستاره بارسلونا است که در سال ۱۱۳٫۳۶ میلیون یورو درآمد دارد. در رده‎بندی ترکیبی زنان و مردان، سرنا ویلیامز تنها ورزشکار زن است که در میان صد نفر اول قرار گرفته است.BAZAR VARZESH