تلگرام بازار ورزش

واکنش‌ها به استعفای رییس فدراسیون فوتبال آلمان

بازار ورزش: یک روز پس از کناره‌گیری راینهارد گریندل رییس فدراسیون فوتبال آلمان، واکنش‌ها به استعفای او هنوز ادامه دارد.

 

دو روزنامه سراسری مطرح «فرانکفورتر آلگماینه» و «دی ولت» خبر استعفای گریندل به دلیل فشارها و افزایش انتقادها از او را تیتر یک کرده‌اند.

 

 

هارالد اشتنگر سخنگوی سابق فدراسیون فوتبال آلمان نیز در گفت‌وگو با شبکه رادیویی دویچلند‌فونک از گریندل به شدت انتقاد کرده و او را فردی «نالایق» و «عوامفریب» دانسته که خیلی زودتر از این‌ها باید کناره‌گیری می‌کرد.

 

راینهارد گریندل روز سه شنبه از سمت خود استعفا داد. او به دلیل افزایش فشارها در مورد درآمدهای شرکت‌های زیرمجموعه این فدراسیون و دریافت «هدایای غیرمعمول» از کشورهای دیگر مجبور به استعفاء شد.راینهارد گریندل، نماینده سابق پارلمان فدرال آلمان، از سال ۲۰۱۶ به مقام ریاست فدراسیون فوتبال آلمان رسیده بود. پیش از آن او خزانه‌دار فدراسیون بود. گریندل از چند هفته قبل از استعفا، رئیس فدراسیون به دلیل افشای تخلفات مالی، تحت فشارهای زیادی قرار گرفته بود.

 

 

تخلفات گریندل

 

نشریه اشپیگل دو هفته پیش در مورد درآمد ۷۸ هزار یورویی یک شرکت زیر مجموعه فدراسیون مطالبی منتشرکرده بود. نشریه بیلد هم دوشنبه گذشته اعلام کرده بود که گریندل در سال ۲۰۱۷، از یکی از مقامات سابق یوفا که یک اولیگارش اوکراینی است، یک ساعت گران قیمت به ارزش شش هزار یورو دریافت کرده است.

راینهارد گریندل که عضو کمیته اجرایی یوفا و مجمع فیفا نیز هست، در سال ۲۰۱۶ جانشین وولفگانگ نیرزباخ شد که بعد از اتهام به فدراسیون فوتبال آلمان در مورد پرداخت رشوه برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶، مجبور به استعفا شده بود.

 

جانشین گریندل کیست؟

 

معلوم نیست چه کسی قرار است جانشین گریندل شود. روزنامه «دی ولت» نگران انتخاب جایگزین گریندل و آینده فدراسیون فوتبال آلمان است.

 

بنا بر گزارش رسانه‌های آلمانی کریستف متزلدر، مدافع سابق تیم ملی فوتبال آلمان که در حال حاضر کارشناس شبکه اسکای است، یکی از گزینه‌های جانشینی رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال آلمان است. اما از کریستیان زایفرت رییس موفق سازمان لیگ آلمان، فیلیپ لام کاپیتان سابق تیم ملی المان و زیلویا ناید سرمربی موفق تیم ملی فوتبال زنان آلمان بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ هم به عنوان گزینه‌های ریاست فدراسیون فوتبال آلمان نام برده می‌شود. ناید در صورت انتخاب، اولین رییس زن فدراسیون فوتبال آلمان می‌شود.BAZAR VARZESH