تلگرام بازار ورزش

آرسنال و لیورپول؛ صد در صد عربیکا

حمایت کمپانی‌های تولید هر روز سرمایه‌گذاری بیشتری در فوتبال می‌کنند. حالا برند ایتالیایی لاواتزا، پس از حمایت موفق از تنیس ویمبلدون، اسپانسر آرسنال و لیورپول شده است

بازار ورزش: «شریک رسمی قهوه» یا «Official Coffee Partner» اصطلاحی است که اخیر بیش از گذشته دیده می‌شود. یک مدل جدیدی از اسپانسرشیپ است که وقتی یک برند قهوه از یک باشگاه فوتبال حمایت می‌کند کاربرد دارد.

 

ممکن است هیچ نقطه‌ای از لباس آن باشگاه با لوگوی برند قهوه تزیین نشود اما آن باشگاه، قهوه مذکور را به عنوان پارتنر رسمی قهوه‌خود معرفی کرده و از طرق مختلف آن را تبلیغ می‌کند.

 

برند ایتالیایی لاواتزا، حمایت خود را از باشگاه لیورپول و آرسنال، دو تیم پرطرفدار لیگ برتری اعلام کرده است. این اتفاق بعد از حمایت‌های جدی برند سگافردو، دیگر قهوه ایتالیایی از تیم‌های سری A به خصوص تیم‌های تورینی می‌افتد.

 

آرسنال و لیورپول هم از طریق وبسایت خود و با حضور اساطیر سرشناسی که دارند حمایت لاواتزا را به هواداران اعلام کردند.

 

آرسنال با حضور رابرت پیرس، اسطوره فرانسوی خود، مدیر تجاری باشگاه، مدیر بازاریابی لاواتزا و مدیر لاواتزای بریتانیا از پیراهن آرسنال با شماره ۱۸ (به خاطر سال ۲۰۱۸) و اسم لاواتزا رونمایی کردند.

 

 

نحوه قرارداد به این ترتیب است که طی ۳ سال آینده، لاواتزا به صورت اختصاصی قهوه و ماشین‌های ساخت قهوه را در استادیوم امارات، مرکز تمرین کولنی و هیل (زمین‌های تمرین آرسنال) و آکادمی جوانان آرسنال، کارمندان و بخش‌های اداری باشگاه تامین می‌کند.

 

لاواتزا همچنین می‌تواند تبلیغات خود را از طریق تولید محتوا (عکس و ویدئوهای تبلیغاتی) با بازیکنان اصلی باشگاه انجام دهد. همچنین حقوق تبلیغات دیجیتالی، از طریق شبکه‌های مجازی باشگاه در اختیار لاواتزا قرار گرفته است. در روز مسابقه نیز علاوه بر این که روی LEDهای دور زمین تبلیغ لاواتزا دیده خواهد شد، این شرکت حق داشتن لانژ پذیرایی در داخل و بیرون استادیوم برای ارائه سرویس به هواداران و فروش قهوه به آن‌ها را خواهد داشت.

 

قرارداد لاواتزا با لیورپول هم اگر چه از سوی باشگاه لیورپول کاملا توضیح داده نشده، اما به احتمال قوی شباهت زیادی به قرارداد این برند ایتالیایی با آرسنال دارد.

 

 

در مراسم معارفه لاواتزا به عنوان قهوه رسمی باشگاه لیورپول، ایان راش، اسطوره این باشگاه حضور داشت.

 

در ویدئوی پایین تبلیغ لاواتزا با حضور بازیکنان آرسنال و لیورپول دیده می‌شود.

 BAZAR VARZESH