تلگرام بازار ورزش

محرومیت میلان لغو شد

با این که یوفا آث میلان را از حضور در لیگ اروپا منع کرده بود دادگاه عالی ورزش با «نامتناسب» خواندن این حکم جواز حضور این تیم در رقابت‌های یوفا را صادر کرد.

 

بازار ورزش: دادگاه عالی ورزش (CAS)، روز جمعه محرومیت باشگاه میلان از حضور در مسابقات لیگ اروپا را به که خاطر عدم رعایت فیرپلی مالی یوفا به آن محکوم شده بود لغو کرد.

 

یوفا پیشتر میلان را از حضور در لیگ اروپا منع کرده بود و این بزرگ‌ترین جریمه در قبال یکی از باشگاه‌های ۵ لیگ برتر اروپا (انگلیس، اسپانیا، آلمان، ایتالیا و فرانسه) به حساب می‌آمد. ماه پیش اعتراضات میلان پرونده را به CAS کشاند. این دادگاه اما حکم یوفا را نامناسب خواند و حالا میلان که در سری A ششم شده بود در مرحله گروهی لیگ اروپای فصل آینده حضور خواهد داشت. بعد از اعلام حکم یوفا علیه میلان، آتالانتا که تیم هفتم جدول اسکودتو بود شانس حضور مستقیم در لیگ اروپا را پیدا کرد اما حالا که میلان به جایگاه خود بازگشته، این باشگاه باید از مرحله پلی‌آف، لیگ اروپا را شروع کند.

 

در بیانیه دادگاه عالی ورزش آمده است:«CAS درخواست میلان مبنی بر اعلام عدم مشکلات مالی میلان را رد کرده است. این باشگاه همچنان نیاز دارد بدهی‌های مالی‌اش را شفاف سازد. اما حکم اتاق نظارت مالی باشگاه‌های یوفا مبنی بر کنار گذشتن میلان از مسابقات یوفا مناسب و متناسب نیست».BAZAR VARZESH