تلگرام بازار ورزش

تاثیر فراری در رفتن رونالدو به یووه

شایعه پیوستن کریستیانو رونالدو به یوونتوس هر روز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود و سوالات بیشتری را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند. از جمله این که بیانکونری چطپر می‌خواهد از پس هزینه‌های ستاره پرتغالی جهان بربیاید.

 

بازار ورزش: سوال شماره یک، چرا باید کریستیانو رونالدو از رئال مادرید برود؟ بهترین و مورد توجه‌ترین ابرستاره فوتبال قاعدتا باید برای بهترین و مورد توجه‌ترین باشگاه فوتبال بازی کند؟ کدام باشگاه این خاصیت را به اندازه رئال مادرید دارد؟ جواب البته ساده است. رونالدو، برنده ۵ جایزه توپ طلا و قهرمان ۴ لیگ قهرمانان اروپا با رئال مادرید، سالانه ۲۱ میلیون یورو از این باشگاه به عنوان دستمزد دریافت می‌کند. این در حالی است لیونل مسی سالی ۴۰ میلیون یورو از بارسا می‌گیرد و نیمار نیز درآمدی بیش از ۳۶ میلیون یورو از پاری‌سن ژرمن دارد.

 

البته رونالدو با توجه به ۳۴ سال سن کار سختی دارد که بیش از این مبلغ بتواند دریافت کند. اما قراردادهای تجاری جدید ممکن است وسوسه‌اش کند که به چالش‌های دشوار رئال مادرید پایان دهد و در تیم دیگری فوتبالش را ادامه دهد.

 

کوریره دلو اسپرت توضیح داده سران یووه پیشنهادی به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو برای رئال مادرید آماده کرده‌اند. چند روز پیش رسانه‌های اسپانیایی خبر داده بودند پیشنهاد اولیه بیانکونری ۸۸ میلیون یورو است.

 

مساله بعدی تامین دستمزد رونالدو است. خبری که مطرح شده ۳۰ میلیون یورو در سال است. حدود ۵۰ درصد بیش از آنچه رونالدو از مادرید می‌گیرد. اما روزنامه توتو اسپرت نوشته این پیشنهاد ۲۰ میلیون یورو است و تمام آن را کمپانی خودروسازی فراری تامین می‌کند.

 

در سوی دیگر اسکای اسپرت ایتالیا گزارش نه سالی ۲۰ و نه سالی ۳۰ میلیون یورو رونالدو را راضی به رفتن به تورین نمی‌کند.

 

اینجاست که بار دیگر فراری نقشی کلیدی بازی می‌کند. فراری و جیپ، هر دو زیر مجموعه فیات هستند و تحت تملک خانواده آنیلی، مالکان باشگاه یوونتوس. اسکای ایتالیا می‌گوید رونالدو سالی ۳۰ میلیون یورو خالص (پس از تمام کسوراتی نظیر مالیات) می‌خواهد. این یعنی عقد قراردادی نزدیک به سالی ۶۰ میلیون یورو. به این ترتیب در بسته پیشنهادی یووه به ژرژ مندس، مدیر برنامه‌های رونالدو یک پیشنهاد دیگر هم وجود دارد؛ فراری، اسپانسر رونالدو شده و ماشین رسمی این بازیمن باشد و بابت این قرارداد اسپانسرشیپ سالی ۲۰ میلیون یورو، جدا از قرارداد این بازیکن با باشگاه، به او بدهد.

 

حالا این پیشنهادی است که رونالدو نمی‌تواند رد کند!BAZAR VARZESH