تلگرام بازار ورزش

افزایش ۳۰ درصدی درآمد رسانه‌ای جام حذفی آلمان

 

بازار ورزش: فدراسیون فوتبال آلمان با فروش حقوق پخش رسانه‌ای جام حذفی از فصل ۲۰-۲۰۱۹ توانست درآمد تلویزیونی خود را ۳۰ درصد افزایش دهد. این میزان رشد کمی غیرمنتظره است چون بر خلاف روندهای موجود در بازار حقوق پخش تلویزیونی اروپا، فدراسیون فوتبال حقوق بیشتری را به شبکه‌های رایگان فروخت.

 

این در حالی است که به عنوان نمونه سازمان لیگ آلمان (د.دف.ال) حقوق پخش تلویزیونی بوندس‌لیگا را صرفاً به شبکه‌های پولی فروخته است. اما از فصل آینده در جام حذفی آلمان ۱۳ بازی بیشتر نسبت به این فصل از شبکه‌های رایگان پخش می‌شود. فدراسیون فوتبال آلمان (د.اف.ب) با این اقدام سطح پوشش رقابت‌های جام حذفی را گسترش داده است. در فوتبال آلمان جام حذفی که صاحب حقوق‌اش فدراسیون فوتبال است، به رقابت‌های مردمی‌تر نسبت به بوندس‌لیگا که متولی‌اش سازمان لیگ فوتبال آلمان است، شهرت دارد.

 

فدراسیون فوتبال آلمان موفق شده تا بسته‌های مختلف پخش تلویزیونی و اینترنتی مسابقات جام حذفی را به مدت سه سال به چهار موسسه ARD، اشپورت ۱، اکسل و اکسل اشپرینگر برای بازار آلمان بفروشد و درآمد سالیانه خود از این محل را به ۵۳ میلیون یورو برساند. با احتساب درآمد فروش حق پخش تلویزیونی در بازارهای خارجی و درآمد اسپانسرینگ، درآمد سالیانه فدراسیون فوتبال آلمان تنها از محل مسابقات جام حذفی موسوم به «د.اف.ب پوکال» به حدود ۹۰ میلیون یورو رسیده است. این درآمد در سال ۲۰۱۶ حدود ۶۳ میلیون یورو بود.BAZAR VARZESH