تلگرام بازار ورزش

قرارداد با آیداس؛ سراسر ضرر!

سابقا رییس فدراسیون فوتبال می‌گفت ایران از فروش پیراهن تیم ملی ایران یک تا ۲ میلیون یورو سود می‌برد. حالا اما رییس کمیته بازاریابی همین فدراسیون می‌گوید چنین حقی وجود ندارد

 

بازار ورزش: فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به انتقادات گسترده مبنی بر این که برای تامین پوشاک و تجهیزات تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به جای جذب حامی و درآمدزایی باید البسه مورد نیازش را از آدیداس بخرد و هزینه هم صرف کند، این پاسخ را می‌داد که قرار است از درآمد حاصل از فروش پیراهن‌های تیم ملی ۱۵ درصد از آدیداس بگیرد.

 

حتی مهدی تاج در گفتگو با عادل فردوسی‌پور در برنامه نود تاکید کرده بود که با همین ۱۵ درصد نه تنها پولی که فدراسیون برای خرید البسه به آدیداس داده جبران می‌شود بلکه یک تا ۲ میلیون یورو هم سود برای فدراسیون به جا می‌ماند.

 

این در حالی است که محمدرضا ساکت با افتخار از راضی کردن آدیداس به گرفتن تخفیف ۷۰ درصدی برای خرید مایحتاج تیم ملی صحبت کرده بود.

 

هدایت‌اله مببینی، رییس کمیته بازاریابی فدراسیون اما حرف‌های دیگری می‌زند که در تناقض کامل با حرف‌های تاج است و اگر یکی از طرف‌ها را به دروغگویی محکوم نکنیم، بی‌اطلاعی‌شان غیر قابل توجیه به نظر می‌رسد.

 

اینطور که ایسنا گزارش داده ممبینی در گفتگو با رادیو ایران با رد وجود چنین بندی در قرار داد فدراسیون فوتبال و آدیداس تاکید کرد: “من به عنوان مسئول کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون می‌گویم این موضوع درست نیست. تنها نکته واضح این است که به دلیل اشتیاق فراوان ما برای عقد قرارداد، محدودیت زمانی و این که آدیداس نمی‌خواست لباس‌هایش را به همین راحتی وارد بازار کند قرار شد این لباس‌ها با ۷۰ درصد تخفیف به ما تحویل داده شود.”

 

ممبینی در پایان صحبت های خود از اصرار و اشتیاق فدراسیون فوتبال برای عقد این قرارداده گفت: “این شرکت آلمانی تمایلی به عقد قرارداد نداشت اما با پافشاری ما در نهایت مسئولان آدیداس رضایت دادند.”

 

به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال چندی قبل این قرارداد را میهن پرستانه دانسته بود و اعلام کرده بود از عقد چنین قراردادی شرمسار نیستند. بعد از صحبت‌های هدایت ممبینی، به نظر می‌رسد در فدراسیون فوتبال عده‌ای حرف درست را به مردم نمی‌گویند. تنها راه تشخیص راست از دروغ، بررسی اظهارات مدیران فدراسیون در گذر زمان است.BAZAR VARZESH