تلگرام بازار ورزش

ایران ارزان‌ترین تیم گروه B جام‌جهانی

بازار ورزش: ارزش‌گذاری انجام شده درباره تیم‌های ملی مختلف حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نشان می‌دهد که تیم ملی ایران در میان تیم‌های حاضر در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸، کمترین ارزش را در بازار دارد. 

 

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه است که به اعتقاد کارشناسان باید این گروه را «گروه مرگ» دانست.

 

تیم ملی ایران هم در بازی‌های تدارکاتی خود به یک برد و یک باخت مقابل الجزایر و تونس بسنده کرد اما نتایج اخیر این تیم در سال‌های گذشته احتمال شگفتی‌سازی ایران در جام جهانی را افزایش داده است.

 

به گزارش ایسنا، سایت «ترانسفر مارکت» بعد از بازی‌های دوستانه ملی که در نوروز ۹۷ برگزار شد، ارزش تیم‌های ملی را مشخص کرده که اسپانیا با اختلاف زیاد نسبت به این چهار تیم گروه دوم جام جهانی، با ارزشی بالغ بر ۹۸۲ میلیون پوند جزو سه تیم برتر دنیا است.

 

گران‌قیمت‌ترین بازیکن فعلی اسپانیا هافبک رئال مادرید است. ایسکو، هافبک ۲۵ ساله رئال مادرید با ارزشی ۷۵ میلیون پوندی گران ترین بازیکن اسپانیایی محسوب می‌شود.

 

بعد از اسپانیا، پرتغال با ۴۳۶ میلیون پوند جزو تیم‌های خوب دنیا محسوب می‌شود که یک چهارم از این ارزش‌گذاری مربوط به کریستیانو رونالدو با ارزش ۱۰۸ میلیون پوند است.

 

در این گروه مراکش با ارزش ۱۳۶ میلیون پوندی، سومین تیم ارزشمند گروه ایران در جام جهانی است و بالاتر از ایران قرار گرفته است. در این تیم امین حاریث، بازیکن شالکه با ۲۵ میلیون یورو، باارزش‌ترین بازیکن تیم‌ش است.

 

آخرین تیم این گروه هم ایران است که بنا بر برآورد سایت ترانسفر مارکت؛ ارزش آن ۴۱ میلیون پوند است. به نوشته این سایت در تیم ملی ایران سردار آزمون، مهاجم جوان تیم ملی با ۸ میلیون پوند ارزشمندترین بازیکن تیم ملی است.BAZAR VARZESH