تلگرام بازار ورزش

سرمایه‌گذاری بی‌سابقه فدراسیون فوتبال انگلستان

بازار ورزش: فدراسیون فوتبال انگلستان اعلام کرد که سود مالی‌اش در فصل ۱۷-۲۰۱۶ دو برابر شده و این که در این سال در همه سطوح فوتبال به میزان بی‌سابقه ۱۲۷ میلیون پوند سرمایه‌گذاری کرده است.

 

به گزارش بی‌بی‌سی سود فدراسیون فوتبال انگلستان پس از کسر مالیات از هفت میلیون پوند در سال ۲۰۱۶ به ۱۶ میلیون پوند در سال ۲۰۱۷ رسیده است. این در حالی است که درآمد این نهاد از ۳۷۰ میلیون پوند به ۳۵۱ میلیون پوند رسیده است. دلیل کاهش درآمد هم این است که در این فصل تورنمنت بزرگی برگزار نشده است.

 

آنچه به سودآوری بیشتر فدراسیون فوتبال انگلستان کمک کرد برگزاری رویدادهای مختلف و قراردادهای اسپانسرینگ استادیوم ویمبلی علاوه بر بازی‌های تیم ملی این کشور بود. در فصل ۱۷-۲۰۱۶ ویمبلی میزبان بازی‌های خانگی باشگاه تاتنهام در رقابت‌های اروپایی، مسابقات فوتبال آمریکایی و مسابقه بوکس سنگین وزن میان آنتونی جاشوا و ولادیمیر کلیچکو بود. رویدادهای بزرگ غیرورزشی بزرگ دیگر مانند کنسرت‌های ادل و رولینگ استونز نیز در این سال در ویمبلی برگزار شده که درآمد قابل توجهی را برای فدراسیون فوتبال انگلستان به عنوان مالک این استادیوم در پی داشته است.

 

بدهی خالص فدراسیون فوتبال انگلستان طبق گزارش مالی‌ای که ارائه داده است، از ۱۷۴ میلیون به ۱۵۰ میلیون پوند کاهش پیدا کرده است.

 

مارتین گلن رییس فدراسیون فوتبال انگلستان این آمار و ارقام مالی را «قوی» خواند.

 

با این وضعیت مالی فدراسیون فوتبال انگلستان اعلام کرد که ۱۲۷ میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری در تمام سطوح فوتبال کنار گذاشت. دو میلیون پوند بیشتر از پارسال.

 BAZAR VARZESH