تلگرام بازار ورزش

فروش ملک برای تسویه حساب با فدراسیون

کانون ایران نوین که به عنوان مجری تبلیغات محیطی با فدراسیون فوتبال قرارداد بسته بود در پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان بدهی خود با مشکل مواجه شده است و حالا به گفته رئیس سازمان لیگ بخشی از بدهی‌های خود را از طریق تحویل املاک تسویه خواهد شد

 

درحالی‌که فوتبال ایران در سال منتهی به جام‌جهانی قرار دارد و باید علاوه بر تامین هزینه‌های جاری تیم‌های مختلف، هزینه برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی تیم ملی را تامین کند، خزانه فدراسیون خالی است و درآمدزایی‌های فدراسیون نیز در سال‌های اخیر ناچیز بوده است. این درحالی است که اسپانسر قبلی سازمان لیگ نیز به تعهدات خود عمل نکرد و حالا که با حکم دادگاه مجبور به پرداخت بدهی خود شده، به‌صورت اقساطی بخشی از بدهی‌اش را پرداخت می‌کند.

 

این در شرایطی است که برخی رسانه‌ها ادعا کردند فدراسیون فوتبال به محض ورود بخشی از بدهی کارگزار قبلی تبلیغات محیطی، دست روی آن گذاشته و اجازه نداده این پول به‌حساب سازمان لیگ واریز شود؛ موضوعی که مدیر سازمان لیگ آن را تکذیب کرده و در ادامه شیوه تقسیم این مبلغ را نیز تشریح کرده است. حیدر بهاروند در مورد وضعیت پرداخت ‌بدهی‌های شرکت ایران نوین بابت تبلیغات محیطی، به سایت سازمان لیگ گفت: «۱۰میلیارد تومان از بدهی‌های این کارگزار تبلیغات محیطی وصول شده ‌که این مبلغ را بین باشگاه‌ها و هیات‌های فوتبال توزیع کرده‌ایم. ضمن اینکه سه میلیارد تومان نیز ‌بابت دستمزد داوران در همه لیگ‌ها پرداخت شده است».

 

رئیس سازمان لیگ در ادامه تصریح می‌کند بدهی‌های دیگر این اسپانسر به چه شکل وصول خواهد شد: «هنوز بخشی از طلب سازمان لیگ از شرکت ‌کانون ایران نوین باقی مانده که در ازای بخشی از آن، املاک به سازمان لیگ ‌تحویل شده که باید این املاک به فروش برسد و آن شرکت بدهی را کاملا تسویه کند.»

 

بهاروند با اشاره به اینکه تعامل مثبت و سازنده‌ای که بین فدراسیون فوتبال و ‌سازمان لیگ برقرار است، اختلاف بر سر مسائل مالی با فدراسیون را تکذیب کرد و گفت: «فدراسیون فوتبال پولی از کارگزار تبلیغات ‌سازمان لیگ در فصل گذشته (شرکت ایران نوین) برداشت نکرده و موضوعاتی که مطرح می‌شود درست نیست.»

 

اظهارات بهاروند در حالی انجام می‌شود که اخیرا علی کریمی در سلسله افشاگری‌هایش علیه فدراسیون فوتبال روی موضوع چگونگی هزینه‌کرد پول اسپانسر قبلی تبلیغات محیطی سازمان لیگ انگشت گذاشته بود. حالا به نظر می‌رسد این توضیحات در ارتباط با افشاگری‌های کریمی است.

هفته گذشته وبسایت نود خبر داده بود که کانون ایران نوین بابت بدهی اش به فدراسیون فوتبال مبلغ ۸ میلیارد تومان به حساب این فدراسیون واریز کرده است.

 

البته ۱۲ میلیارد دیگر هم این شرکت باید پرداخت کند که در ۱۲ چک این پول را به فدراسیون فوتبال داده است. شکایتی هم که فدراسیون از کانون ایران نوین انجام داده به قوت خود باقی و در حال بررسی است.

 

کانون ایران نوین بابت تبلیغات محیطی قرارداد دو ساله بسته بود و مدعی شده بود که بابت این قرارداد ۱۶۰ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال می دهد اما نتوانست به تعهدش عمل کند.BAZAR VARZESH