تلگرام بازار ورزش

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باز هم به نتیجه نرسید

بازار ورزش: دومین جلسه کمیته بدوی صدور مجوز باشگاه‌ها بعدازظهر امروز برگزار شد اما حاضران در جلسه به این نتیجه نرسیدند که به نمایندگان ایران در آسیا مجوز حرفه‌ای بدهند.

 

به گزارش تسنیم، دومین جلسه کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها بعدازظهر امروز (شنبه) برگزار شد، حاضران در این جلسه به بررسی شرایط و مدارک ارسالی باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت تهران برای حضور در آسیا پرداختند.

 

در پایان این جلسه اما همانند جلسه اول اعضا برای دادن مجوز به این باشگاه‌ها به نتیجه خاصی نرسیدند. آنچه در جلسه امروز مورد تاکید قرار گرفت این بود که تراکتورسازی همچنان نسبت به سه باشگاه دیگر شرایط بهتری دارد و نفت تهران نیز از نظر کمیته بدوی هیچ شانسی برای حضور در لیگ قهرمان آسیا ندارد. شرایط دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نیز همچنان نامشخص است و این دو باشگاه باید مسائل مربوط به امور مالی خود را به صورت کامل حل و شفاف‌سازی کنند.

 

قرار است فردا نیز جلسه‌ای در این باره تشکیل شود و آنچه تا این لحظه می‌توان گفت این است که فعلا تراکتورسازی شرایط مطلوبی دارد، نفت تهران نمی‌تواند به آسیا برود و پرسپولیس و استقلال کماکان روی لبه تیغ قرار دارند.

 

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ۵ الزام حقوقی، مالی، ورزشی، پرسنلی و ورزشگاه اختصاصی را برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در نظر می‌گیرد که البته سهم مسائل حقوقی و مالی پررنگ تر از ۳ الزام دیگر است.

 

سهیل مهدی دبیر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای چهارشنبه گذشته اعلام کرد که به دلیل کمبود وقت در جلسه چهارشنبه که با حضور مسئولان و مدیران عامل باشگاه‌ها برگزار شد، این دو الزام اساسا بررسی نشده است.

 

۴ باشگاه پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت می‌گویند مدارک خود را بدون هیچ گونه نقصی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده‌اند، اما سهیل مهدی نیز در واکنش به این موضوع تاکید دارد که تطبیق این مدارک با الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا و صحت و درستی آنها نیاز به بررسی و رسیدگی دارد و بعد از بررسی در روز آخر پاسخ نهایی داده می‌شود.

 BAZAR VARZESH