تلگرام بازار ورزش

سازمان لیگ اصلاح کرد؛ تعداد تماشاگران ۷۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر

 

اعتراض پرسپولیسی‌ها به تعداد اعلامی هوادارانش از سوی سازمان لیگ اگرچه جواب داد و باید دید چه تاثیری در حساب مالی باشگاه می‌گذارد

 

بازار ورزش: بعد از اعتراض علی اکبر طاهری به درآمد بلیت فروشی، سازمان لیگ طی اطلاعیه‌ای مدعی شد حتی مبلغ ۲ میلیارد و صد میلیون تومان هم از این باشگاه طلبکار است. همچنین سازمان لیگ میزان تماشاگران بازی‌های پرسپولیس در فصل گذشته را اعلام کرد که عدد اعلام شده تناقضاتی با آنچه قبلا گفته شده بود داشت. در این بیانیه اعلام شد تماشاگران پرسپولیس ۵۱۲ هزار نفر بوده  در حالی که همین سازمان یک ماه پیش در خبری تعداد تماشاگران پرسپولیس در لیگ شانزدهم ۹۸۸ هزار نفر عنوان کرده بود.

 

به گزارش ایران ورزشی بعد از این مساله  که موجب اعتراض هواداران پرسپولیس در فضای مجازی شد پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه در اعتراض به ارقام و اعداد اعلام شده گفت:«ما مسائل مختلفی برای طرح سوال داریم اما در اینجا می‌خواهیم فقط روی دو سوال مهم تمرکز کنیم: ۱٫  چه اتفاقی افتاد که آمار ۹۸۸ هزار تماشاگر پرسپولیس در فصل قبل اکنون ۵۸۸ هزار نفر شده است و ۲. طرح میانگین بلیط ۸۵۰۰ تومان بر اساس چه معیاری به دست آمده است؟»

 

وی درباره شبهات موجود در بیانیه سازمان لیگ درباره بلیط فروشی پرسپولیس گفت:«درباره میانگین قیمت بلیط‌هایی که سازمان لیگ اعلام کرده نکات جالبی وجود دارد. این واضح و مبرهن است که در استادیوم آزادی اولین جایگاه‌هایی که توسط تماشاگران پر می‌شود سکوهای روبرو و جایگاه هستند. اگر دقت کنید حتی دربازی‌هایی که جمعیت کمی آمده و مثلا سی هزار نفر در ورزشگاه بودند نیز تماشاگران در جایگاه و روبرو جایگاه نشسته‌اند. بلیط جایگاه با کارت عضویت ۱۵ هزار تومان و با کارت ملی ۱۸ هزار تومان است. روبروی جایگاه نیز با کارت عضویت ۸ هزار تومان و با کارت ملی ۱۰ هزارتومان است. پشت دروازه‌ها نیز همینطور با کارت عضویت ۸ هزار و با کارت ملی ۱۰ هزار تومان است. طبقه بالا هم با کارت عضویت ۵ هزارتومان و با کارت ملی ۷ هزارتومان است.»

 

 

خمارلو افزود: «حالا بر اساس میانگینی که سازمان لیگ اعلام کرده و ۸۵۰۰ تومان در نظر گرفته یعنی تمام هواداران پرسپولیس در طول فصل در طبقه دوم نشسته‌اند؟ این درحالی است که  حتی در کم تماشاگرترین مسابقات پرسپولیس نیز جایگاه و روبروی جایگاه بوده که پر شده است. جالب‌تر اینجاست که درآمد شرکت برهان مبین که بلیط فروشی را انجام داده تنها ۷۰۰ میلیون تومان از باشگاه پرسپولیس کمتر است. سازمان لیگ به ما توضیح بدهد که در کجای دنیا سهم باشگاه تنها ۷۰۰ میلیون بیشتر از شرکت بلیط فروشی است؟»

 

البته با محاسبه میانگین تعداد تماشاگر در تعداد بلیط موجود هر جایگاه می‌توان حدس کرد که ۸۵۰۰ تومان میانگین چندان نادرستی نباشد.

 

در گزارش ایران ورزشی همچنین آمده محمد ترکاشوند معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس گفت:« این تعداد اعلام شده و من نمی‌گویم دست برده‌اند. پارسال تمام مسابقات ما به طور میانگین ۴۰ هزار تماشاگر حضور داشت و حتی در بعضی مسابقات ورزشگاه پر بود. اگر هر بلیت را به طور میانگین ۱۰ هزار تومان حساب کنید می‌شود ۱۰ میلیارد تومان. همه کسری‌ها را هم که انجام بدهید، با یک حساب سرانگشتی سهم پرسپولیس از بلیت فروشی ۷ تا ۸ میلیارد تومان است.»

 

بعد از این اعتراض‌ها و هجمه هواداران معترض، سازمان لیگ اشتباهش جبران کرد و در اطلاعیه جدیدش ضمن اعتراف به اشتباه  نوشت پرسپولیس در لیگ پانزدهم در ۱۴ بازی ۶۵۸ هزار ۵۰۰ تماشاگر داشته یک بازی اش بدون تماشاگر(بازی با سیاه جامگان)‏ بوده است. طبق اعلام سایت سازمان لیگ تعداد هواداران پرسپولیس در فصل گذشته هم در ۱۵ مسابقه خانگی ۷۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که باید دید طبق اعداد جدید آیا میزبان بدهی یا طلب پرسپولیس از سازمان لیگ هم تغییر می‌کند؟BAZAR VARZESH