تلگرام بازار ورزش

حذف یک گاومیش؛ شرط حضور زالسبورگ در لیگ قهرمانان

باشگاه فوتبال ردبول زالسبورگ اتریش اگر می‌خواهد اجازه داشته باشد که فصل آینده در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند باید لوگوی خود را عوض کند.

 

بازار ورزش: همیشه این سوال مطرح بود که اگر ردبول زاسلبورگ و آربی لایپزیک همزمان به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند چه می‌شود.

یکی از مشکلاتی که سر راه بود وجود مالک و رییس مشترک بود که ردبول این مشکل را به صورت حقیقی حل کرد. مساله دیگر نام «ردبول لایپزیگ» بود که اجازه طبق قوانبن آلمان استفاده از نام «ردبول» را نداشت و به همین دلیل مدیریت باشگاه نامش را به RasenBallsport Leipzig تغییر داد تا نام «RB Leipzig» را برای خود حفظ کند.

حالا در آخرین خبر، ردبول زالسبورگ به شرطی اجازه دارد در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند که لوگویش را تغییر دهد و حالا اتفاقات زیر برای لوگویش افتاده:

– در لوگوی زالسبورگ، یکی از گاو میش‌ها حذف شده. حتی نور خورشید هم حذف شده.
– گاومیش دیگر که باقی مانده با المان‌هایی از سرعت تغییر کرده است.
– حایشه لوگو دایره آمده است. نوشته نام ردبول حذف شده و یک FC در بالای لوگو قرار گرفته.

 

 

تا پیش از این تشخیص آربی لایپزیک (راست) و ردبول زالسبورگ (راست) کار سختی بود.

 

پیش از این، هیچ کدام از دو تیم اجازه حضور در مسابقات اروپایی را اصلا نداشتند. طی قوانین یوفا یک باشگاه با مالکین مشترک چنین اجازه‌ای نداشتند. در لایپزیگ هم ردبول ۹۹ درصد سهام راسنبال اسپرت را با ۴۹ درصد حق رای دارد و استفاده از لوگوی ردبول صرفا به عنوان اسپانسر روی پیراهن بلامانع است.BAZAR VARZESH