تلگرام بازار ورزش

کل هیات مدیره استقلال برکنار می‌شود؟

 

بازار ورزش: در پی شکست سنگین ۱-۶ تیم استقلال در مقابل العین امارات در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص آینده‌ مدیریت این باشگاه ایجاد شده است.

 

حالا سایت فارس خبر داده که شکست سنگین استقلال باعث شده تا مسئولان ورزش کشور در با فشار هواداران این تیم به فکر تغییرات کلی‌تری در باشگاه بیفتند. بر اساس گزارش فارس، از قرار معلوم وزارت ورزش و جوانان با گزینه های خود جلساتی را برگزار و با ۵ نفر به توافق رسیده و شنیده می‌شود در هیات مدیره جدید استقلال یک عضو از پیشکسوتان، ۲ عضو اقتصادی، یک عضو سیاسی به عنوان رییس هیات مدیره و یک نفر به عنوان مدیرعامل عضویت دارند.

 

فارس از حضور یک زن و یک جوان در میان اعضای جدید خبر داده و نوشته که در برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت اعضای هیات مدیره جدید، توسعه زیربنایی، حرفه‌ای‌سازی آکادمی تیم‌های پایه و استفاده از مربیان بزرگ خارجی در تیم بزرگسالان به چشم می‌خورد.

 

در این برنامه و آسیب‌شناسی مشکلات و معضلات استقلال توسط اعضای جدید به نارضایتی هواداران استقلال از سبک بازی این تیم طی دهه گذشته اشاره شده و به بررسی مقایسه‌ای میان حضور مربیان خارجی و صاحب سبک در استقلال و پرسپولیس طی ۲۰ سال گذشته پرداخته شده. در این بررسی‌ها موفقیت‌های امروز پرسپولیس را حاصل حضور بیشتر مربی خارجی و تفکرات آنها و نیز سبک به‌روز‌شده تیم می‌دانند.

 

درخشش تیم ملی فوتبال و پرسپولیس با مربیان خارجی و صاحب سبک و از آن طرف باخت سنگین منصوریان با استقلال و بازتاب منفی بین‌المللی، گرایش هواداران استقلال را نیز به سمت استفاده از مربی خارجی بیش از گذشته کرده است.

 

فارس به نقل از منابعی نامشخص گزارش داده که گفته می‌شود مهمترین تاکید سلطانی‌فر، وزیر ورزس به معاونان خود برای انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید و مذاکره با این اعضا، ایجاد ساختارهای به‌روز فوتبال دنیا برای اداره این باشگاه و دخالت نکردن وزارت ورزش در امور اجرایی بوده است.

 

به گزارش فارس در تغییراتی که طی روزهای آینده در استقلال اتفاق خواهد افتاد پیرامون کادر فنی آبی پوشان هم تصمیم‌گیری خواهد شد. به احتمال زیاد با توجه به آسیب‌شناسی وزارت ورزش درباره نتایج دو تیم پرطرفدار پایتخت، گزینه خارجی بسیار جدی است و در کنار علیرضا منصوریان برنامه‌های آنها نیز گرفته خواهد شد.BAZAR VARZESH